ТИРЕОТОКСИКОЗ або бунт гормонів

Скільки людей сьогодні страждає від зайвої нервозності, слізливості, дратівливості.

Причин для такого стану нервової системи у нинішньому світі предостатньо. І тиреотоксикоз — одна з можливих.

Легка форма захворювання може нічим, крім такої ось емоційної лабільності, себе не проявляти. У більш важких випадках приєднуються інші симптоми підвищеної збудливості нервової системи, наприклад, тремтіння у всьому тілі, особливо в руках.

Тиреотоксикоз або субклінічний гіпертиреоз, ендогенний тиреотоксикоз, тиреотоксична аденома – це все патології щитовидної залози викликані її гіперфункцією, за рахунок чого всі наші метаболічні процеси прискорюються.

Це стан, коли щитовидна залоза виробляючи набагато більше гормонів, ніж потрібно.

Які можуть бути причини цього захворювання, не враховуючи тиреотоксичної аденоми:

  • генетична схильність
  • фактори, викликані аутоімунними процесами
  • фактори, викликані супутніми захворюваннями (запальні захворювання ЛОР-органів)
  • стрес
  • вагітність (є таке поняття як тиреотоксикоз у вагітних)
  • післяпологовий період

Прояви вищезгаданих патологій негострі, вони розвиваються поступово, погіршуючи загальний стан. Пацієнти шукають зрозумілі симптоми, які вкажуть на захворювання щитовидної залози, як, наприклад, з низки симптомів можна діагностувати інфаркт або інсульт.

Тому, зазвичай пацієнти з тиреотоксикозом починають свій шлях по лікарських кабінетах з відвідування кардіолога або невролога.

Наприклад, якщо є прояви прискореного серцебиття, панічних атак, постійного підвищення тиску, порушення сну, емоційна лабільність, занепокоєння, то пацієнти звертаються з цими скаргами до лікаря. Кардіолог після проведених необхідних обстежень виключає  серцево-судинні патології і направляє на консультацію до ендокринолога.

Бувають і такі пацієнти, яких направляють до нас з кардіологічного стаціонару з порушенням серцевого ритму.

Коли пацієнти починають скаржитися на головні болі, на відчуття тиску в ділянці шиї, які проявляються полинейропатией (оніміння правої, лівої кінцівки, наприклад), забудькуватість, труднощі зосередитися і тд, пацієнт звертається до невролога, а невролог потім вже направляє до ендокринолога.

Тобто такі пацієнти дуже рідко приходять спочатку саме до ендокринолога, вони приходять вже від іншого фахівця, просто тому що діагноз «серйозні проблеми з щитовидкою» на обличчі не написано.

Друга частина симптомів тиреотоксикозу характеризує прискорення енергетичного обміну. Людина проживає день за два. Все, що людина з’їла миттєво «згорає» в організмі, тому вона дуже швидко і явно втрачає у вазі.

Підвищений енергетичний обмін обумовлює почастішання пульсу, підвищення температури (до 37,2-37,5), пронос, пітливість — все, що дозволяє людині кудись відвести тепло, яке в надлишку продукує його організм.

Вже з такими явними і запущеними станами пацієнт нарешті приходить до лікаря ендокринолога або відразу до хірурга-ендокринолога, основне завдання, якого, при лікуванні тиреотоксикозу – знизити функцію щитовидної залози і нормалізувати роботу.

Які шляхи лікування тиреотоксикозу? Розповім в наступній статті.

 

Відділення хірургії №1 Київської обласної клінічної лікарні (КОКЛ)

це багатопрофільний хірургічний центр, в якому надається спеціалізована допомога хворим з хірургічними захворюваннями органів черевної порожнини та заочеревинного простору, доброякісними та злоякісними новоутвореннями, захворюваннями ендокринних органів та всіма видами гриж в плановому та невідкладному порядку лапароскопічними та традиційними методами. Широко застосовуються ультразвукові, радіохвильові та лазерні технології. Надаємо хірургічну допомогу пацієнтам з надлишковою вагою та морбідним ожирінням з подальшою хірургічною корекцією контурів тіла (пластика).

Запис на безкоштовну консультацію

Контактна інформація

Звертайтеся до нас за адресою:
Київ, вул. Багговутівська, 1, хірургічний корпус №1, 6 поверх
Запис на консультацію за телефоном:

Запис на консультацію

Задати питання


✓ Телефон вказаний правильно
Перевірте будь ласка поле "телефон"