ЛІКУВАННЯ ТИРЕОТОКСИКОЗУ: чи є шляхи відступу?

Лікування тиреотоксикозу відбувається як консервативним шляхом, так і хірургічним методом.

Консервативне лікування зазвичай розпочинають з призначення тиреостатиків, що пригнічують гіперфункцію щитовидної залози.

Тиреостатики (наприклад, Тирозол або Мерказоліл) – це препарати, які блокують виділення тиреодных гормонів в організм, тканини щитовидної залози і призводить кількість гормонів в норму.

‼АЛЕ‼Даний препарат не для постійного прийому, а виключно для короткочасного лікування.

‼Тому що препарат є досить агресивним для інших органів. Він досить токсичний і при тривалому застосуванні може викликати проблеми з печінкою і різке зниження рівня лейкоцитів, що небезпечно для життя.

Якщо симптоми не повертаються і аналізи на гормони щитоподібної залози у нормі, прийом препаратів припиняється, а пацієнта ставлять на облік.

‼На що хочу звернути вашу увагу, дорогі мої, я знаю, що коли Вам призначається консервативна терапія, то буквально через кілька днів стає легше і краще. Тому Ви починаєте займатися самолікуванням, зменшувати, збільшувати дозу або взагалі припиняти пити, АЛЕ Ви тим самим відтягуєте повне одужання‼

Це не антидепресант, це досить серйозний препарат, і Ви повинні бути відповідальними до свого лікування і здоров’ю.

‼Тиреостатики призначаються суто за схемою, порушення цієї схеми призведе або до рецидиву або до повернення першого пункту лікування.

Так що не бійтеся, хірург не схопить Вас відразу на операцію. Спочатку, буде лікувати консервативно, але якщо ремісія (відновлення гормонів в норму) не наступає або відбувається рецидив після лікування, то кращий шлях до одужання – це операція.

Тобто, коли консервативне лікування не дає результатів або після 18 місяців лікування захворювання повертається – це пряме показання для хірурга до оперативного лікування.

В яких випадках ще показаний хірургічний метод лікування?

  • коли обсяг залози становить більше 45 кубічних сантиметрів;
  • коли виявлений «гарячий вузол» – тиреотоксична аденома (вузол) більше 3 см;
  • коли є вторинні прояви основного захворювання (ендокринна офтальмопатія);вік старше 60-ти років з серцево-судинною патологією, щоб уникнути подальшого ускладнення;
  • і витрішкуватість (екзофтальм)

 

Відділення хірургії №1 Київської обласної клінічної лікарні (КОКЛ)

це багатопрофільний хірургічний центр, в якому надається спеціалізована допомога хворим з хірургічними захворюваннями органів черевної порожнини та заочеревинного простору, доброякісними та злоякісними новоутвореннями, захворюваннями ендокринних органів та всіма видами гриж в плановому та невідкладному порядку лапароскопічними та традиційними методами. Широко застосовуються ультразвукові, радіохвильові та лазерні технології. Надаємо хірургічну допомогу пацієнтам з надлишковою вагою та морбідним ожирінням з подальшою хірургічною корекцією контурів тіла (пластика).

Запис на безкоштовну консультацію

Контактна інформація

Звертайтеся до нас за адресою:
Київ, вул. Багговутівська, 1, хірургічний корпус №1, 6 поверх
Запис на консультацію за телефоном:

Запис на консультацію

Задати питання


✓ Телефон вказаний правильно
Перевірте будь ласка поле "телефон"